Micro Mega

Firma Bilgisi

Micro Mega

Saat yapımı ve mikro teknolojinin başkenti olan Fransanın Besançon semtinde, Etienne Garnier tarafından yüz yıl önce kurulan MICRO-MEGA, 1907 yılında tirnefi ilk üreten firma olarak uluslararası bir ün kazanmıştır.
Endodontide tartışmasız lider ve uzman bir firma olan MICRO-MEGA, 1963 yılında günümüzde hala yüz binlerce diş hekiminin kullandığı GIROMATIC sistemi ve GiroFile, Rispi, Heligiro-File gibi ilgili kanal eğelerini diş hekimlerinin kullanımına sunmuştur.
1984 yılında akustik dalga boyu yayan özel endodontik cihazlar olan Sonik Hava MM 1500ün akabinde MM 1400yı üreterek teknoloji liderliğini sürdürmeye devam etmiştir.
Micro Mega basit, güvenilir, hızlı ve etkili Ni-Ti döner alet sistemleri olan HERO 642 ( 1996 yılında ) ve HERO Shaper ( 2002 yılında ) sistemlerini de hayata geçirmiştir.
2003 yılında Retreatment ( Yeniden Tedavi ) için ilk sistem olan R-Endo InGeT sistemini geliştirerek teknoloji öncülüğünü devam ettiren Micro Mega, 2004 yılında da InGeT ürün portföyüne ENDOFLARE InGeT, HERO Shaper InGeT ve HERO Apical InGeTi eklemişlerdir.
MICRO-MEGA, ayrıca dinamik el aletleri, türbin, cerrahi ve implantoloji için özel angldruvalar ve micro motorlar üreterek ürün portföyünü oldukça geliştirmiştir.
Dental kliniğinizi MICRO-MEGA tarafından üretilen X-Cid cihazı ile temiz ve hijyenik tutabilirsiniz. Cihaz bakterisit, fungisit ve virüsit etkisi sayesinde HIV, HBV ve tüberküloz gibi mikroorganizmaları da yok eder. 
Kurulduğu yıldan itibaren sektörde lider markalardan biri olan Micro Mega, yıllardır üretim teknolojisinde ve sunduğu hizmet kalitesindeki yüksek standartları elbette sergilemeye devam edecektir. Artık her geçen gün hızlanan günümüz dünyasında, pratik ve kaliteli hizmeti prensip olarak benimseyen Micro Mega, portföyüne yeni kattığı kapsül formundaki MM–MTA gibi ürünlerle de, hem işinizi kolaylaştıracak, hem de sektördeki öncü konumunu sürdürmeye devam edecektir.
Micro Mega, temel olarak mikro motor üreten Alman firması SycoTec ve enfeksiyon üzerinde uzmanlaşmış Kanadalı bir firma olan SciCan ile birleşmiş ve bu birleşme sonucunda Sanavis Grup adını almıştır. Sanavis Grup, dünya Dental malzeme üreticileri arasında ilk 10da yer almaktadır.

Micro-Mega Ürünleri; Endodontik Kanal Genişletme Sistemleri,Dinamik El Aletleri, Endodontik Ürünler

Website: http://www.micro-mega.com